Для ознайомлювання приводимо ціни на пластикові вікна популярних типорозмірів з профілю EPSILON 


Висота: 1600, Ширина: 3000

2-камерний – 5961 грн.

3-камерний – 7089 грн.

 

Висота: 1430, Ширина: 2080

2-камерний – 3564 грн.

3-камерний – 4297 грн.

 

Висота: 1430, Ширина: 1450

2-камерний – 2808 грн.

3-камерний – 3280 грн.

Висота: 2200 Ширина: 700

2-камерний – 2680 грн.

3-камерний – 2871 грн.

ПРОСТО встановлюємо метало-пластиковi вiкна

Цi вiкна легко мити, не треба заклеювати, i вони мають дуже красивий виглядНастає осiнь, опалювання ще не включили, i Ви, сидячи на диванi, загорнувшись в хутряне покривало, з сумом дивитеся на своє старе вiкно
«Яке воно старе й облiзле», — думаєте Ви, — «Дме сильно, треба би й заклеїти».

Всiх цих проблем позбавленi щасливi володарi метало-пластикових вiкон зi склопакетами. Цi вiкна легко мити, не треба заклеювати, i вони мають дуже красивий вигляд.

Ось нарештi i Ви зважилися на встановлення нових вiкон. Але як це зробити? Поглянувши на кiлькiсть фiрм, що займаються вiкнами — руки опускаються, а голова розпухає вiд великої кiлькостi iнформацiї. Як не помилитися i не промахнутися, адже вiкно коштує дорого, а встановлюється на багато рокiв?

Постараємося полегшити завдання i ПРОСТО допоможемо Вам вибрати вiкно

Спершу розповiмо, що вам потрiбно замовити i оплатити:

 • профiль (рама);
 • склопакет (скло);
 • пiдвiконня (тепер воно у вас буде);
 • вiдкоси (це бiчнi частини стiн, вiд основної стiни до рами);
 • водовiдлив (металевий козирок iз зовнiшнього боку вiкна);
 • москiтна сiтка (захист вiд кровожерливих комарiв);
 • додатковi послуги (мiкропровiтрювання, захист вiд дiтей i злому).


Кожен з перерахованих вище пунктiв Ви окремо уточнюватимете при замовленнi вiкна.

Отож, ПРОСТО розпочнемо замовлення вiкна.

1. Вимiряємо розмiри старого вiкна

Звичайно, Ви не зможете замiряти вiкно точно, але цього й не потрiбно, виробники вiкон не довiряють замовникам i завжди присилають свого спiвробiтника, який цим займається. Але для розрахунку приблизної вартостi цi розмiри знадобляться обов'язково.

2. Визначимося з формою вiкна

Можливо, Ви бажаєте залишити колишню форму, щоб Ваше вiкно не вiдрiзнялося вiд всiх iнших вiкон в будинку, а можливо, Ви бажаєте змiнити розмiри рам, наприклад, замiсть двох однакових половинок вiкна зробити одну бiльшою, а iншу меншою. Вибiр за Вами. Зараз Ви можете встановити будь-який варiант!

3. Вирiшимо, як вiдкриватиметься вiкно

Є декiлька варiантiв. Можна зробити таким, що вiдкриватиметься лише одна стулку вiкна, а iншi будуть глухими. Це дешевший варiант, але тут потрiбно вiдразу уявити, як Ви митимете вiкно, а робити це все одно доведеться, навiть якщо вiкно метало-пластикове. Якщо у Вас не високий поверх, варто задуматися про такий варiант, а якщо Ви живете високо, то буде не дуже приємно висовуватися всiм тiлом з вiкна, щоб вимити глуху стулку. Ваше здоров'я вартує дорожче, нiж рама, що вiдкривається.

Швидше за все ви помiтили, що в метало-пластикових вiкнах немає кватирок. Проблема провiтрювання вирiшена по-iншому — вiкно вiдкидається, тобто нiби нахиляється у вертикальнiй площинi. Ну й звичайно, вiкно можна просто вiдкрити — так само, як вiдкривалося Ваше старе вiкно.

Отже:

 • рама, яка не вiдкривається, називається глухою;
 • рама, яка може просто вiдкриватися, називається поворотною;
 • рама, яка може вiдкриватися i вiдкидатися для провiтрювання, називається поворотно-вiдкидною.


За вартiстю найдорожча рама — поворотно-вiдкидна, найдешевша — глуха рама.

В одному вiкнi, що складається з двох рам, можна зробити будь-який варiант. Наприклад, одна половинка вiкна буде поворотною, а друга половинка — поворотно-вiдкидною. Або одна половинка буде поворотно-вiдкидною, а друга — глухою.

Чим бiльше може рама, тим вона дорожча.

Якщо вiкно складається з двох половинок, можна зробити, щоб рами в серединi спиралися на нерухому вертикальну планку — iмпост. В цьому випадку, якщо вiдкрити обидвi половинки, ця планка так i стоятиме посерединi. 
Можна зробити, щоб для закривання обидвi половинки заходили одна на одну; тодi при вiдкриттi обох половинок у вас перед очима буде порожнiй вiконний отвiр. Але цей спосiб не рекомендується, оскiльки вiкно важке, i з часом рами можуть провиснути.

У нашому клiматi з дуже холодною зимою потрiбно передбачити систему мiкропровiтрювання. Стулка вiкна, що вiдкидається, при лютому морозi може дуже охолодити примiщення. Саме для зимових умов придуманий режим мiкрощiлини, коли стулка вiдкидається пiд крихiтним кутом, на декiлька мiлiметрiв, а взимку i цей промiжок забезпечить провiтрювання. 
Майже кожне вiкно може вiдкидатися пiд таким кутом при поворотi ручки на 45 градусiв, але при сильному вiтрi рама бовтатиметься, i вiкно може бути пошкоджене. Щоб уникнути поломок, забезпечте мiкропровiтрювання у верхнiй частинi рами, або встановiть фiксатор-гребiнку, яка зафiксує раму при невеликому вiдкиданнi. Гребiнка дешевша.

4. Виберемо тип профiлю

ПВХ-профiль — це основа вiкна, по-простому — рама. Всерединi профiлю знаходиться металевий каркас, що додає жорсткостi системi. Весь внутрiшнiй простiр профiлю заповнений поперечними перемичками, що створюють всерединi профiлю вiдсiки з повiтрям. Чим бiльше вiдсiкiв — камер — тим теплiший профiль.

Зараз на нашому ринку представленi наступнi профiлi: Veka, Rehau, Schuco, Gealan, Aluplast, KBE.

Дешевi варiанти — це Aluplast i KBE, Epsilon ,EF; iншi дорожчi.

Найчастiше вибирають нiмецькi профiлi, якi витримують температури вiд -50 до +50 градусiв. 
Профiль повинен мати товщину не менше 1.5 мм, при цьому вiн має бути виготовлений з оцинкованої сталi, щоб не ржавiв. Число повiтряних камер в профiлi має бути не менше трьох: як у рамi, так i в стулцi вiкна. 
Також бажано переконатися, що при виготовленнi профiлю не використовувалася вторсировина. Такий профiль буде дешевим, але поганої якостi.

Все ПРОСТО — чим профiль дорожчий, тим вiн кращий.

5. Вибираємо склопакет

Склопакет, як i профiль, має камери. В даному випадку, це вiльний простiр мiж шибками. Якщо шибок двi (камера, вiдповiдно, одна), склопакет називається однокамерним
Якщо шибок три (а камер, значить, двi), склопакет називається двокамерним. Мiж шибками закачується газ для покращення теплоiзоляцiйних властивостей.

Але незалежно вiд кiлькостi шибок, склопакет ззовнi виглядає як одне дуже товсте скло, тому вiн i називається склопакет.

При нашому клiматi надають перевагу варiанту з трьома шибками, оскiльки такий склопакет краще тримає тепло i кращий за параметрами звукоiзоляцiї. Варiант з двома шибками, звичайно, дешевший.

Зазвичай використовується скло марки М1, але прогрес не стоїть на мiсцi, i в сучасних склопакетах може використовуватися так зване низькоемiсiйне скло. Однокамерний пакет з низькоемiсiйним склом за своїми властивостями краще зберiгає тепло, анiж звичайний двокамерний, але при цьому коштує дешевше.

Можна покрити скло теплоiзоляцiйною плiвкою, i звести втрати тепла практично до нуля.

Варто продумати, в яке саме примiщення буде встановлений склопакет. Якщо вiкно виходить на сонячну сторону, можна використовувати тоноване скло, якщо вiкна виходять на галасливу вулицю — шумоiзоляцiйнi вiкна. А власники перших поверхiв зацiнять вiкна, покритi броньованою плiвкою.

6. Вибираємо пiдвiконня

Найбiльший попит мають пластмасовi пiдвiконня, виготовленi з ПВХ з покриттям iз спецiальної термоклейкої плiвки. Встановивши таке пiдвiконня, можна не турбуватися, що пластик деформується пiд променями сонця або з'являться круги вiд квiткових горщикiв. На пiдвiконня можна смiливо ставати, щоб вимити шибки, не турбуючись, що пластик прогнеться або трiсне. Колiрна палiтра покриття широка: вiд традицiйного бiлого до «мармуру», «буку», «дуба золотого» i «махаону». Проте й це не межа можливостей. Пластиковi пiдвiконня, на якi нанесена плiвка меламiну, мають ще вищi якiснi показники. Вони не руйнуються нi за яких умов, i навiть якщо заради експерименту загасити об пiдвiконня меламiну цигарку або iз зусиллям провести по його поверхнi гостро заточеним ножем — слiдiв не залишиться.

7. Робимо вiдкоси

Старi вiкна мали вiдкоси з фарбованої штукатурки, зараз вiдкоси роблять двома способами: або з гiпроку, який фарбують бiлим, або з пластикових панелей. Який варiант красивiший — спiрне питання, але пластиковi вiдкоси значно практичнiшi. При миттi вiкон на вiдкоси потрапляє вода, на них скупчується пил, мити ж пластик значно легше. 
Варiант пластикових вiдкосiв дорожчий.

8. Вибираємо водовiдлив

Водовiдливи можна фарбувати або залишати їх алюмiнiєво-срiблястого кольору. Якщо хочете заощадити, можна залишити старий водовiдлив, можна замiнити старий на новий i залишити його нефарбованим, проте зазвичай вибирають фарбований водовiдлив.

9. Робимо москiтну сiтку

В старi вiкна Ви, напевне, вставляли дерев'яну рамку з сiткою, в нових вiкнах сiтку потрiбно замовляти фабричну, i краще зробити це вiдразу при замовленнi вiкна. Найчастiше сiтка робиться лише на вiдкидну половинку вiкна, але якщо Ви не переносите жару, можна зробити сiтки на всi частини, що вiдкриваються. Зазначимо також, що вiкно зi встановленою сiткою гiрше пропускає свiтло i повiтря. Проте сiтку завжди можна швидко зняти, а при необхiдностi так само швидко поставити назад.

10. Безпека

Можливо, Вашi вiкна розташованi так низько над рiвнем пiдлоги, що дiти можуть легко вiдчинити стулку i випасти з вiкна, адже склопакет не має клямок для замикання, як це було в старих вiкнах, а закривається простим поворотом ручки. Але для захисту вiд дiтей в ручку можна вмонтувати замок з ключем, що ускладнить завдання Вашим малятам.

11. Де i як все це замовити

Ну ось Ви й визначилися в цiлому з майбутнiм вiкном. Тепер вибирайте декiлька фiрм: за рекомендацiєю знайомих, по рекламних буклетах або за територiальною ознакою — близькiстю до будинку. Прикиньте приблизну вартiсть вiкна i смiливо замовляйте оптимальне для Вас.

12. Робочi моменти

Встановлення вiкна проходить в 2 етапи:

 • в перший день виймають старе вiкно i вставляють нове, встановлюють пiдвiконня;
 • на другий день роблять вiдкоси.


При виламуваннi старого вiкна утворюється багато пилу i смiття (уламки цегли i т.д.), тому якщо Ви плануєте робити ремонт, потрiбно починати саме iз замiни вiкон. Якщо ж Ви не плануєте ремонт, то перед замiною вiкна потрiбно винести або вiдсунути меблi якнайдалi i накрити їх полiетиленовою плiвкою, заклеїти скотчем. На пiдлогу бажано покласти картон, наприклад, вiд набраних в найближчому магазинi коробок. Якщо цього не зробити, пiдлога в районi вiкна буде зiпсована. 
Також потрiбно передбачити тару для винесення будiвельного смiття, для цього купують будiвельнi мiшки для смiття. Матерiал повинен бути не полiетиленом, плiвка швидко рветься. 
Заздалегiдь продумайте, куди Ви подiнете старi рами. Виламанi дуже бруднi i дуже важкi конструкцiї потрiбно буде винести з квартири.

Ну а тепер ПРОСТО замiнiть вiкна!