Як підготувати пластикові вікна до зими
Раніше, коли в наших будинках стояли дерев'яні столярні вікна, до приходу холодів потрібно було грунтовно готуватися: всі зазори заповнювалися ватою або іншим утеплювачем, а щілини заклеювалися смужками паперу або тканини. Із сучасними пластиковими вікнами все набагато простіше – вони завжди герметичні та чудово тримають тепло. Однак підготовка до зими пластикових конструкцій потрібна, хоч тепер вона і не така трудомістка, як раніше.
Експерти компанії “Вікна+”, що у Ковелі, розкажуть, як правильно підготувати ПВХ вікна до холодів та продовжити їх термін служби.

Миття вікон

Бруд і пил на склопакеті не просто негарно виглядають. Забруднення можуть порушувати герметичність та стати основою для розмноження шкідливих мікроорганізмів. Для миття вікон потрібно використовувати неагресивні склади та м'які матеріали, щоб уникнути подряпин та пошкоджень пластику. Мити пластикові вікна бажано у суху безвітряну погоду, тоді на склі не залишиться непривабливих розводів.

Регулювання віконної фурнітури

Попередньо слід оглянути всі фурнітурні елементи та переконатись у їх цілісності. Після цього спробуйте відкрити та закрити стулки вікна – зверніть увагу, як працює вікно: рухи мають бути плавними, стулки повинні закриватися без серйозного зусилля і не чіпляти раму. Якщо ви помітили якісь перешкоди, слід відрегулювати фурнітуру. У разі виникнення неполадок у роботі фурнітури настійно рекомендуємо звертатися до фахівців компанії “Вікна+”, які зроблять все швидко та максимально якісно.

Мастило віконної фурнітури

Перед змащуванням всі фурнітурні елементи слід очистити, прибравши забруднення пензликом, м'якою ганчіркою або пилососом. Обробку слід проводити сухою поверхнею, тому після миття ретельно просушіть фурнітуру. Не використовуйте для змащення фурнітури не призначені для цього засобу - це може спричинити поломку або зниження терміну служби.

Установка фурнітури на зимовий режим

Зимовий режим має на увазі більш щільний притиск стулки до рами. Режими фурнітури регулюються шляхом повороту цапф, які розташовуються на торцевій частині стулки і являють собою металеві випираючі елементи. Зверніть увагу, на цапфі має бути насічка, яка вказує режим: при зимовому режимі насічка звернена на вулицю, при літньому – усередину приміщення. Для встановлення вікон на зимовий режим ви можете скористатися послугами спеціалістів підприємства “Вікна+” – майстер приїде до вас у призначений час, відрегулює стулку та покаже вам, як це можна зробити самостійно.

Очищення дренажів пластикового вікна

Для виведення вологи, що потрапляє в зазор між стулкою та рамою, передбачені дренажні отвори. Щоб запобігти замерзанню цієї рідини та погіршення теплозахисту вікна, потрібно прочистити дренажі за допомогою пилососа, дерев'яної палички або дроту.

Підготовка ущільнювача

Ущільнювальні контури знижують рівень вуличних шумів, забезпечують герметичність для захисту від холодного повітря та пилу. Щоб ущільнювачі залишалися еластичними та не тріскалися, потрібно їх помити та змастити. Якщо під час очищення ущільнювачів ви знайшли механічні ушкодження, необхідно їх замінити. Інакше вікна не впораються взимку зі своїм завданням і промерзатимуть.

Чи потрібно знімати москітні сітки на зиму?

Більшість москітних сіток виготовлено із міцних сучасних матеріалів, стійких до холодів. Проте, експерти компанії “Вікна+” рекомендують знімати їх перед приходом холодів. Це допоможе зберегти зовнішній вигляд конструкції та запобігти розтягуванню і навіть розриву полотна внаслідок зледеніння. Тому рекомендуємо використовувати москітні сітки тільки в літній сезон, коли вони справді необхідні.

Дотримуючись наших рекомендацій, ви продовжите термін служби віконних конструкцій та забезпечите умови для підтримки тепла та затишку в зимовий час.

Якщо у вас виникли труднощі на будь-якому із зазначених вище етапів, зверніться в компанію “Вікна+” – ми завжди поряд!

 
02-10-2022