Як вибрати фурнітуру для пластикових вікон
Пластикові вікна ПВХ — дорога продукція, тому споживачеві хочеться, щоб вони служили довго, а в процесі їх експлуатації не виникало проблем. Домогтися цього можна, правильно вибравши комплектуючі на вікно, бо саме від них і залежать його експлуатаційні характеристики і надійність. Розберемося як вибрати фурнітуру для вікон ПВХ.
Типи
Віконна фурнітура — збірна назва, що включає цілий клас механізмів, що забезпечують відкривання/закривання вікна, ступінь притиску стулки до профілю, її положення в просторі і т. д. Неякісні комплектуючі швидко виходять з ладу, тому економити на них недоцільно. Дешева підробка під продукцію відомих брендів – одна з найчастіших віконних проблем.

Фурнітура комплектується за модульним принципом. У комплект входять обов'язкові елементи:
 • Групи петель.
 • Запор.
 • Елементи повороту стулки.
При необхідності спеціалісти компанії “Вікна+”, що у Ковелі, можуть порадити розширити комплект за рахунок встановлення додаткових деталей, що забезпечують захист від злому або від дітей, зручність відкривання/закривання тощо.

За способом відкривання стулок виділяється кілька типів фурнітури:
 • Поворотні механізми із вертикальним підвісом. Набули найбільшого поширення як найпростіший і найдоступніший за ціною варіант.
 • Поворотна середньопідвісна фурнітура. Від попереднього типу відрізняється наявністю горизонтального підвісу, за допомогою якого забезпечується поворот стулки на 180 градусів без ризику провисання. До переваг цих механізмів можна віднести хороші захисні функції, можливість встановлення на вікна будь-якої конфігурації, включаючи круглі та еліпсоподібні.
 • Поворотно-відкидна. Ще один популярний на українському ринку тип. Залежно від положення ручки стулка відчиняється або відкидається для провітрювання.
 • Розсувні механізми. У вікнах використовується не часто. Розсувні системи знайшли своє застосування у балконному склінні.
В окрему групу можна віднести замикаючі механізми для фрамуг.

Вибрати комплектуючі за типом найпростіше. Все залежить від бажаного способу відкриття стулок.

Додаткові елементи
Основні елементи відповідають за відкривання/закривання стулок та їхнє правильне положення. Розширити функціонал та полегшити експлуатацію дозволяє монтаж додаткових елементів. Незважаючи на те, що встановлювати їх не обов'язкове, доцільніше зробити вибір на користь розширення стандартного набору, особливо якщо важливо забезпечити додатковий захист від злому або безпеку маленьких дітей.

До додаткових комплектуючих належать:
 • Обмежувачі повороту. Їхнє призначення — фіксація відкритої стулки в крайньому положенні. Встановивши разом з обмежувачем гальмо, можна забезпечити стійкість конструкції при розкриванні до 150 градусів.
 • Блокувальник повороту не допускає мимовільне відчинення вікна і обмежує кут повороту. Рекомендується встановлювати у квартирах, де є маленькі діти, а також у будинках, розташованих у місцевості з частими сильними вітрами.
 • Пластикові накладки - один із елементів, на яких можна сміливо заощадити. Їхнє призначення — закривати видимі частини механізмів, надаючи вікну індивідуальне оформлення. У комплектах, пропонованих надійними виробниками, кількість ковпачків відповідає числу механізмів, що входять у набір. Якщо вибір декоративних елементів дуже широкий, варто задуматися про якість фурнітури.
 • Дитячий замок. Ця деталь не входить до стандартного набору. Купувати його варто у тому випадку, якщо у будинку є маленькі діти. Випадково відчинивши вікно, дитина може випасти з нього. Замок надійно фіксує стулку, відчинити її без ключа неможливо. Виробники пропонують різні варіанти замків. Найпростіший входить у конструкцію ручки. Складніші функціональні механізми монтуються на стулку.
 • Мікроліфт. На функціональність вікна деталь впливу не робить, але вона знижує навантаження на інші механізми, продовжуючи цим термін їх служби.
Останнім часом популярністю почала користуватися автоматична фурнітура, роботою якої керує електропривід. Автоматичні механізми можна запрограмувати на провітрювання. У разі несанкціонованого відкриття буде подано сигнал.
Компанія “Вікна+” співпрацює з виробниками фурнітури, продукція яких користується найбільшим попитом завдяки якості та надійності, а саме:
 • AXOR - Україна,
 • MACO - Австрія,
 • SIEGENIA, G-U - Німеччина.
Вибір фурнітури для пластикових вікон ПВХ будь-якого з цих виробників забезпечить довговічність та простоту експлуатації вікна. При виборі комплектуючих не можна економити. Найкраща фурнітура для пластикових вікон, на думку спеціалістів компанії “Вікна+” – це якісні та надійні механізми, здатні витримати численні цикли відкривання/закривання.

 
09-10-2022