Секрети простого та ефективного миття пластикових вікон
Сучасні вікна виглядають дуже привабливими в момент установки, однак через деякий час можуть втратити свою презентабельність. Щоб цього не сталося, достатньо лише забезпечити їм належний догляд. Незважаючи на те, що пластикові вікна не вимогливі та гранично прості у догляді, існують нескладні правила, дотримуючись яких можна зробити процес миття максимально швидким і якісним.
Як часто мити вікна?

Погодьтеся, брудне вікно виглядає дуже похмуро і негарно, погано пропускає природне світло і не дозволяє вдосталь насолодитися чудовим виглядом. Однозначної відповіді на питання як часто необхідно мити вікна немає. Багато що залежить від погодних умов, розташування будинку, близькості доріг, будівельних об'єктів, заводів тощо. Навесні миття необхідне, тому що за холодну пору року на вікнах накопичується дуже багато бруду (мити вікна взимку проблематично і не доцільно). В осінній період миття вікон проводять у рамках підготовки до зимового сезону. В решту часу мити вікна варто в міру забруднення. Для підтримки їх у постійній чистоті оптимально проводити чистку 2-3 рази на півроку.

Як правильно чистити вікна?

На перший погляд питання може здатися вам зовсім дитячим. Помити вікно досить легко і особливих навичок до цього не потрібні. Але це лише теоретично. Насправді ми нерідко стикаємося з появою розводів і плям у процесі миття, відсутністю блиску. Повернути ж вікнам початкову привабливість легко. Вашим головним помічником має стати стяжка. Розміщуйте її під кутом 20-30 градусів до поверхні вікна. При цьому роблячи кожен новий рух, захоплюйте частину вже протертого вікна. Так ви зможете досягти найкращого результату, а на шибках не залишиться смуг. Придбати стяжку можна у господарському відділі будь-якого магазину. Забудьте про ганчір'я, газети та інші «народні» засоби, які давно зжили себе.

Перш ніж приступити до вологого прибирання протріть вікно з обох боків сухою м'якою ганчіркою. Так ви приберете пил. Якщо цього не зробити, то під впливом води він перетвориться на бруд і створить додаткові труднощі у процесі миття. Вікно миють із двох боків. При цьому бажано рухатися у різних напрямках.

Температура води

Найчастіше після миття можна побачити розводи всередині склопакета. Справа не тільки в тому, що ви недостатньо ретельно змили миючий засіб. Причиною появи патьоків може стати занадто гаряча вода. Її температура має бути кімнатною. В іншому випадку з'являються патьоки, вікна тьмяніють і руйнуються.

Повертаємо вікнам блиск

У процесі прибирання перед господаркою стоїть питання не тільки про те, як прибрати піну з вікна, а й про те, як змусити вікна знову блищати. Деколи навіть ідеально чисті вікна виглядають тьмяно.

Повернути їм блиск можна у різний спосіб. Кожен із них простий і доступний:
  1. Додайте у воду гас або крохмаль. Вимиті таким розчином вікна засяють, як нові.
  2. Можна використовувати лляну олію. Протріть скло губкою, змоченою в маслі і відполіруйте поверхню вовняною ганчіркою.
  3. Зняти сильне забруднення з вікон допоможе оцет. Це відмінний варіант догляду за тьмяними вікнами. Вони миттєво відновлюються і чудово блищать.
  4. Ще один відмінний засіб - крейда. Це делікатний абразив, який не подряпає скло. Нанесіть розчин крейди, дайте вікну висохнути і зробіть чистку. Бруд піде разом з крейдою, а вікно стане ідеально чистим та блискучим.
Зимовий догляд

Якщо виникла необхідність мити вікна взимку, найкраще робити це в сонячний безвітряний день. Цілком імовірно, що скло вкрите льодом. Розтопити його допоможе розчин кухонної солі. Змочіть у ньому ганчірку та ретельно протріть поверхню до повного розчинення льоду. Після цього можна приступати до звичайної процедури миття.

В процесі користування вікнами варто пам’ятати, що на подальшій експлуатації може відобразитися будь-яка втрачена деталь, неврахований нюанс у процесі виготовлення та встановлення вікон. Саме тому так важливо поставитись відповідально до вибору компанії-установника.

Підприємтво “Вікна+” пишається своїми співробітниками, багаторічним досвідом, відмінною репутацією та довірою клієнтів. Ми гарантуємо високу якість наших вікон. Швидко та професійно робимо замір, монтаж, надаємо гарантію на всі види робіт!

"Вікна +"
м.Ковель, вул.Брестська 33/1

Пн- Пт: 09.00 - 17.00
Сб: 09.00 - 14.00
Нд: вихідний

Тел. +38 098 4517514
 
19-10-2022