Вимоги до пластикових вікон



Загальні вимоги до вікон всім добре знайомі і зрозумілі. Вікна повинні пропускати в приміщення достатню кількість світла, забезпечувати провітрювання приміщень і одночасно захищати від негоди, температурних впливів, шуму і пилу. При цьому вони мають бути зручними в експлуатації, міцними, довговічними, а також відповідати загальному архітектурному задуму.
 
З появою нових матеріалів та технологій ми можемо пред'явити до вікон підвищені вимоги, які умовно можна поділити на три групи.
1.Формальні вимоги:
 
Розміри – під час проектування вікна враховуються різні навантаження (атмосферні, силові). Чим більше вікно, тим більше на нього навантаження. Кожен матеріал має обмеження за розміром, перевищення якого може призвести до небажаних наслідків.
 
Поділ – розробляється зазвичай, виходячи із загального рішення фасаду. При заміні старого вікна поділ рідко змінюється. А при проектуванні нових будівель і віконних отворів створюються різні комбінації, що підкреслюють унікальність або історичну приналежність споруди. Вимоги щодо поділу вікна вписуються в вимоги щодо вентиляції, світлопропускання, загального рішення екстер'єру та інтер'єру.
 
Вид відкривання – визначається виходячи з потреби у припливі свіжого повітря, відведення зайвої вологості та догляду за вікном.
 
Колір - вибирається виходячи з побажань клієнта, із загального рішення інтер'єру та екстер'єру будівлі.
 

 
2. Функціональні вимоги:
 
Теплоізоляція – одна з основних функцій вікна, що забезпечує комфортні температурні умови усередині приміщення.
 
Повітрообмін (вентиляція) - вентиляція необхідна не тільки для надходження в приміщення свіжого повітря, але і для відведення з нього надлишків вологи. Для цього приміщення необхідно регулярно провітрювати. Достатньо залишити стулку у відкинутому положенні протягом 15 хвилин двічі на день.
 
Звукоізоляція – зниження гучності звуку (звукового тиску), залежить від наступних факторів:
  • кількості та товщини скла;
  • товщини повітряного простору між склом;
  • плотність притвора (проникності стиків).
Атмосферостійкість – опір різним видам атмосферних навантажень: вітровим, сніговим, дощовим.

Вогнестійкість
 - усім відомо, що до деяких приміщень висувають підвищені вимоги щодо пожежної безпеки - це автозаправні станції, аеропорти, навчальні та виробничі корпуси. Основним показником вогнестійкості є час утримання будь-яким матеріалом (скло, матеріал для віконних рам) полум'я певної інтенсивності. Чим більший цей показник, тим більше часу для евакуації людей у ​​безпечне місце у разі виникнення пожежонебезпечної ситуації. Пластик, щодо вогнестійкості, є більш надійним матеріалом, ніж дерево та алюміній. ПВХ є важкозаймистим матеріалом і таким, що самогаситься. Він стійкий до впливу лугів, кислот, вапна а також до атмосферних впливів. Профілі ПВХ, що використовуються нашою Компанією "Вікна+", мають сертифікат пожежної безпеки, згідно з санітарно-епідеміологічним висновком відповідають державним санітарно-епідеміологічним правилам та нормативам.
 
Екологічність - враховуються два фактори - це вплив матеріалу на здоров'я людини під час експлуатації та шкоду, що завдається навколишньому середовищу під час виробництва та утилізації цього матеріалу. Навколо будь-якого матеріалу ходить маса міфів, які найчастіше нічим не обґрунтовані. Наша продукція має всі необхідні гігієнічні сертифікати.

3. Економічні вимоги:
 
Одноразові капіталовкладення - ціна на вікна складається з багатьох складових, це набагато більше, ніж країна-виробник пластикового профілю. Тут і рівень підготовки персоналу, і якість складських та виробничих приміщень та обладнання, на якому виготовляються вікна. Ми знаємо, що гарне, надійне вікно не може коштувати дешево, як хороший автомобіль, телефон, комп'ютер тощо. Крім того, всім відома істина: «Радість від економії триває набагато менше ніж задоволення від користування надійною, якісною, красивою річчю». Таким чином, можна зробити висновок, що ціна на вікна, певною мірою, є показником їхньої якості та надійності.
 
Експлуатаційні витрати - ці витрати випливають із одноразових капіталовкладень та витрат на експлуатацію. Отже, продукція низької якості вимагатиме набагато більше часу та коштів надалі, ніж безвідмовно працююча високоякісна продукція.
 
На перший погляд здається, що експлуатаційні витрати на пластикові вікна це лише витрати на миючі засоби. А як же витрати на оплату роботи фахівців, що регулюють фурнітуру, витрати на електроенергію, яку клієнт витратить на обігрів квартири в зимовий період? І, крім того, в економіці є поняття «недоотриманий прибуток», який розцінюється як збиток – це час і гроші, які необхідно витратити на вирішення всіх питань.
 


 
14-06-2022