Як переконатися в якості вікон
 

На ринку представлений величезний асортимент вікон. Вони відрізняються формою, розмірами, кількістю камер, типом профілю, склом. Як правило, експлуатаційні характеристики підбираються кожному клієнту індивідуально. Незалежно від конкретних параметрів кожне вікно має бути надійним та безпечним. Проте ви можете самостійно перевірити якість пластикових вікон.

Як перевірити герметичність?


Герметичність – один із ключових показників належної якості. Встановлюючи нові вікна, наші співвітчизники розраховують отримати надійний захист від зовнішніх факторів, унеможливити промерзання та появу протягів. Існує кілька способів, що допоможуть перевірити склопакет на герметичність.

  • Найпростіший – за допомогою аркуша паперу. Вставте його між рамою та стулкою, закрийте вікно. Тепер спробуйте витягнути лист, акуратно потягнувши за нього. Якщо встановлення та регулювання пластикових вікон проводили фахівці компанії “Вікна+”, що у Ковелі, витягти папір буде проблематично. Якщо ж листок виявиться у вас в руках без особливих зусиль, необхідно відрегулювати вікно або зробити заміну ущільнювача. Це базовий метод, який дозволяє лише поверхово оцінити правильність установки вікон, оскільки деякі гумові ущільнювачі досить жорсткі, а значить, витягти листок буде нелегко, але це не гарантує повну герметичність.
  • Перевірити склопакет можна за допомогою мильного розчину. Розподіліть його по периметру стулки. Поява бульбашок підтвердить ваші припущення про якість вікон або про поточний стан ущільнювача.
  • Стандартами рекомендовано іншу процедуру. По всій довжині ущільнювача наносять спеціальний барвник, щоб перевірити вікна. Потім їх закривають. Під час наступного відкриття подивіться на ущільнювач. Слід залишився рівномірним? Значить із герметичністю немає проблем.
  • Затишок та тепло в будинку дозволяють підтримувати енергозберігаючі склопакети, які можна перевірити на відповідність заявленим характеристикам запальничкою. Піднесіть її до вікна та розгляньте полум'я. Відбитків має бути стільки, скільки скляних поверхонь у віконній конструкції. Наприклад, для двокамерного вікна - шість (три скла з двох сторін). Два з трьох (крайні) відбиття мають жовтуватий колір, одне (друге від вас) — блакитний. Якщо все так, ваш склопакет пройшов перевірку на енергозбереження. У звичайних стеклах полум'я відбиватиметься одним кольором — жовтим.

Переконайтеся в якості монтажу


Професіоналізм установників не повинен викликати сумнівів. Якщо сумніви все ж таки мучать вас - проведіть візуальний тест. Після встановлення вікно повинне легко відкриватися та закриватися, а у відкритому стані – зберігати стійкість. Якщо воно довільно зміщується, варто провести регулювання або переустановку. Ознакою непрофесіоналізму може стати наявність піни на відкосах. Плівку необхідно знімати після завершення встановлення, а отже, слідів піни бути не може. Інакше технологію було порушено.


Якщо, оглядаючи вікна ПВХ, Ви знайшли дефекти та порушення, варто звернутися до професіоналів компанії “Вікна+” для їхнього оперативного усунення, щоб до початку холодного сезону створити сприятливий мікроклімат у будинку.


 
26-10-2022